اسکن ویروس در هاست سی پنل

0
0

سلام، من یک هاست سی پنل دارم، چگونه می توان در داخل هاست اطلعات آپلود شده خود را اسکن کنم و فایل های مخرب و ویروس را شناسایی و یا حتی پاک کنم؟ چون می خواهم سایتم از نظر امنیت و بحث وجود ویروس و … مشکلی نداشته باشد.

  • ریحانه عسگری پرسیده شده 4 سال قبل
  • آخرین ویرایش 4 سال قبل
0
0

دوست عزیز برقرار بودن امنیت و عدم وجود ویرویس در وب سایت ها یکی از اصلی ترین دغدغه های مدیران سایت ها است ولی بحث تامین امنیت یک سایت فقط با ویروس کشی یا شناسایی ویروس ها نیست. گاهی اوقات لازم است فایل های وب سایت را اسکن کنید تا در صورتی که فایل مخربی در هاست شما وجود داشت، آن را بررسی و سپس حذف نمایید، البته روش های بسیار زیادی برای اسکن سایت وجود دارد که یکی از آنها استفاده از آنتی ویروس سی پنل (Cpanel) می باشد. توسط این آنتی ویروس بسیاری از فایل های مخرب چون ویروس ها، تروجان و دیگر بد افزار ها کشف شده و قابل حذف یا قرنطینه شدن می باشند. اسکنر ویروس هاست سی پنل ClamAV نام دارد و در واقع همان اسکنر پیش فرض WHM/Cpanel هست.

برای ویروس یابی در هاست سی پنل به طریق زیر عمل نمایید:

ابتدا وارد کنترل پنل سی پنل خود شوید.

پس از ورود به هاست به بخش ADVANCED رفته و برروی Virus Scanner کلیک نمایید.

در قسمت Start a New Scan، بخشی را که قصد اسکن اطلاعات آن را دارید، انتخاب کنید. در این بخش با چهار گزینه رو به رو خواهید بود که به شرح زیر می باشند:

  • Scan Mail: با انتخاب این گزینه ClamAV تنها به جست و جوی ویروس در دایرکتوری میل هاست شما خواهد پرداخت.
  • Scan Entire Home Directory: این گزینه کلیه فایل های موجود در اکانت شما را اسکن می کند.
  • Scan Public Web Space: این گزینه ویروس اسکنر به جست و جوی ویروس در public_html هاست شما خواهد پرداخت.
  • Scan Public FTP Space: تمامی فضای عمومی FTP را بررسی و اسکن می کند.

بعد از انتخاب یکی ز این گزینه ها با کلیک روی دکمه Scan now عملیات اسکن وب سایت در سی پنل آغاز می شود. باید منتظر بمانید تا اسکن ویروس تمام شود، پس از اتمام اسکن شما با پیغامی روبرو خواهید شد که نشان گر اتمام ویروس یابی می باشد.

چنانه فایل مخرب یا بد افزار پیدا شد در قسمت Infected Files مسیر و نام آن درج می شود و چنانچه فایل مخرب یافت نشد، با پیام Virus Scan Complete. No Virus Found مواجه خواهید شد.

در صورت وجود ویروس یا فایل مخرب وارد صفحه Cleanup Process خواهیم شد. عملیات قابل انجام بر روی فایل های آلوده به شرح ذیل می باشند:

  • Disinfect: فایل های مخرب ترمیم شده و بد افزار از آن پاک خواهد شد (بهترین گزینه)
  • Quarantine: فایل های آلوده قرنطینه می شوند
  • Destroy: فایل ویروسی به طور کلی پاک خواهد شد (سعی شود این گزینه انتخاب نشود)
  • Ignore: فایل مخرب بدون تغییر در محل خود باقی می ماند

گزینه مورد نظر را انتخاب نموده و بر روی دکمه Process Cleanup کلیک نمایید تا عملیات مورد نظر اعمال گردد.

روشی که برای اسکن وب سایت در سی پنل به شما توضیح دادیم نمی تواند صد در صد مشکلات امنیتی وب سایت شما را پیدا کند ، بلکه یک امکان کمکی برای بالا بردن امنیت وب سایت شما هست.

نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما
ارسال پست توسط میهمان یا
نام*
ایمیل*
وب سایت