تایید دامنه بین المللی

1
0

سلام، من از یک شرکتی یک دامنه بین المللی .com خریده ام، دامنه الان به نام من است و ثبت شده ولی کار نمی کند، از شرکت مربوطه پرسیدم، گفتند که برای فعال شدن دامنه باید ایمیل آن را تایید کنم، این ایمیل چیست؟ چگونه باید این ایمیل را تایید کنم؟

  • علیرضا شعبانی پرسیده شده 4 سال قبل
  • آخرین ویرایش 4 سال قبل
1
0

بعد از خرید دامنه و یا انتقال دامنه و پس از پرداخت صورت حساب ایمیلی از سمت رجیسترار ثبت کننده دامنه برای شما ارسال می شود که این ایمیل شامل اطلاعات صاحب دامنه (اطلاعات شما) خواهد بود (ایمیل به زبان انگلیسی می باشد). شما باید روی لینک داخل ایمیل کلیک کرده و آن اطلاعات را تایید کنید تا دامنه برای شما فعال گردد. اگر این کار را انجام ندهید دامنه به صورت غیرفعال باقی خواهد ماند.

این ایمیل پس از ثبت دامنه های بین المللی همانند org , com , net و … برای شما ارسال می شود و در دامنه های ملی مانند ir همچین ایمیلی نمی آید. هدف از ارسال ایمیل و تایید لینک ارسالی ، (تایید ایمیل) شما می باشد. بعد از تایید لینک داخل ایمیل اگر باز هم دامنه کار نکرد می تواند چند دلیل داشته باشد:

  • اگر ایمیل فعال سازی را داخل inbox ایمیل خود پیدا نکردید به پوشه spam یا junk ایمیل خود هم نگاه کنید و این ایمیل را پیدا کنید.
  • ممکن است شما به درستی لینک مربوط به فعال سازی دامنه را تایید نکرده اید و موارد مورد نیاز را اعمال ننموده اید. دوباره به ایمیل مورد نظر رفته و روی لینک کلیک کنید، اگر مراحل تایید را دوباره خواست یعنی دفعه قبلی درست تایید نکرده اید، ولی در صورتی که بار اول درست تایید کرده باشید، با کلیک روی لینک به شما اعلام می کند که این لینک قبلا تایید شده است.
  • چند دقیقه بعد از تایید (بین 30 دقیقه تا 2 ساعت) صبر کنید، اگر دیدید دامنه فعال نیست، ممکن است از کش مرورگر شما باشد. کش مرورگر خود را خالی نمایید تا صفحه ی قبلی برای شما نمایش داده نشود.

نکته: در صورتی که می خواهید مشخصات دامنه خود را ببینید، می توانید از سامانه هویز دامنه استفاده نمایید.

نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما
ارسال پست توسط میهمان یا
نام*
ایمیل*
وب سایت