مشکل عدم تایید دامنه ir ثبت شده توسط ایرنیک

0
0

دوست عزیز ایرنیک برای تایید ثبت برخی دامنه ها نیاز به دریافت مدارک از شما دارد. حال به هر دلیلی می تواند این تایید دامنه و مدارک با مشکل مواجه شود. زمانی که دامنه ی انتخابی شما نیاز به ارسال و تائید مدارک از جمله کپی کارت ملی و نامه ی قبول مسئولیت برای برخی دامنه ها باشد، وضعیت دامنه شما در ایرنیک به صورت (در انتظار تائید مدارک) می باشد.

ثبت برخی از دامنه‌ها مستلزم قبول تعهد و ارسال مدارک می‌باشد. متن تعهد برای متقاضی توسط ایرنیک به صورت فایل pdf از طریق پست‌الکترونیکی ارسال خواهد شد. متقاضی ‌باید متن تعهد را عیناً، بصورت کتبی (در مورد اشخاص حقیقی امضای تعهدنامه به صورت غیر الکترونیک به همراه کپی کارت‌ملی و در مورد اشخاص حقوقی چاپ تعهدنامه در سربرگ با مهر و امضای مقام مسئول به همراه کپی روزنامه‌رسمی یا مجوز) ارسال نماید.

معمولا 1 الی 3 روز کاری بعد از ارسال مدارک، موارد ارسالی را بررسی کرده و وضیعت دامنه به صورت (ثبت شده) تغییر می کند. در صورتی که تایید مدارک بیش از این مدت طول کشید ممکن است به خاطر برخی عوامل مدارک ارسالی شما تایید نشده باشد.

 • عدم تطابق نام و مشخصات: بیشترین دلیل عدم ترتیب اثر دادن ایرنیک به درخواست‌های شما همین مطلب است. منظور از عدم تطابق این است که نام و نام خانوادگی شما در شناسه‌ي ایرنیکتان باید دقیقاً با نام و نام خانوادگی مندرج در مدرک شناسایی ارسالی شما و هم‌چنین متن درخواست یا تعهدنامه مطابقت داشته باشد. عدم این تطابق باعث می شود ایرنیک مدارک ارسالی شما و نهایت دامنه شما را تایید نکند.
 • اشتباه در درج نام یا شناسه‌ي ایرنیک: برخی مواقع کاربرانی که درخواست‌ها را دستی می‌نویسند در درج شناسه‌ی ایرنیک یا نام خود اشتباه می‌کنند. درصورت عدم تطابق نام و شناسه ایرنیک شما با چیزی که در درخواست نوشته اید، مدارک ارسال شما تایید نمی شود.
 • ارسال مدارک از کانال‌های اشتباه:‌ مدارک را پست یا ایمیل نکنید. مدارک و درخواست‌های شما از ایرنیک یا باید در بخش مرتبط در صفحه‌ی (ارسال مدارک) ایرنیک آپلود شود یا از طریق شماره فکس درج شده در سایت ایرنیک فرستاده شود.عدم ارسال از طریق یکی از این راه های گفته شده باعث می شود مدارک ارسالی شما توسط ایرنیک تایید نشود.
 • ارسال مدارک ناقص: برای هر موردی ایرنیک مدارک مشخصی می‌خواهد. برای تأیید دامنه‌های شخصی ایرنیک مدرک شناسایی و تعهدنامه نیاز دارد. اگر هر کدام از مدارک درخواستی موجود نباشد ایرنیک آن دامنه را تایید نمی کند.
 • ارسال مدارک متناقض: اگر چندین بار مدارک اشتباه بفرستید، حتا اگر آخرین بار مدرک درست را فرستاده باشید گاهی ایرنیک از ترتیب اثر دادن به درخواست شما خودداری می‌کند.
 • اتمام مهلت رزرو دامنه: پس از درخواست ثبت دامنه اگر دامنه‌ي شما نیاز به تأیید مدارک داشته باشد ایرنیک دامنه را تا 10 روز برای شما رزرو نگه می‌دارد. اما پس از اتمام این مهلت درخواست ثبت دامنه‌ی شما لغو می‌شود و به ارسال مدارک همراه با تأخیر شما ترتیب اثر داده نمی‌شود.در این صورت معمولا دامنه ثبت شده آزاد می شود و هزینه پرداختی شما به شرکتی که از آن دامنه را خریداری کرده بودید عودت داده می شود و با هماهنگی با آن شرکت می توانید دوباره اقدام به ثبت همین دامنه کنید.

امیدوارم با رعایت موارد گفته شده، مشکل تایید دامنه شما در ایرنیک رفع شود. باز اگر سوالی در مورد تایید دامنه در ایرنیک دارید می توانید با کارشناسان شتاب هاست مطرح نمایید.

0
0

سلام

یعنی رویه نیک تغییر کرده یا برای برخی از دامنه ها این داستان وجود داره؟

اگر زمان رزرو تموم بشه، تکلیف پولی ک بابت خرید دامین داده شده چی میشه؟ منظورم اینه اگه مشکل با دامنه هستش، من دامنه رو میتونم عوض کنم؟

 • رضا پاسخ داده شده 3 سال قبل
 • آخرین ویرایش 3 سال قبل
 • مدیر
  ایرنیک با توجه به نام دامنه ای که انتخاب می کنید شاید مدارک بخواهد شاید نخواهد، ولی در کل برای تایید کل اکانت هر فرد از او مدارک شناسایی میگیرد، اگر ایرنیک دامنه ای را رد کند، هزینه آن دامنه به حساب شخص در ایرنیک یا شرکتی که دامنه را خریده، عودت داده می شود
نمایش 2 نتیجه
پاسخ شما
ارسال پست توسط میهمان یا
نام*
ایمیل*
وب سایت