تغییر صفحات خطا در سی‌‎‌پنل Cpanel

1
0

سلام، من یک هاست سی پنل (Cpanel) دارم. وقتی بازدید کننده سایت من در سایت یک خطا دریافت می کند با صفحات پیش فرضی برای ارورهای مختلف مثل ارور 404 یا ارور 500 و… مواجه می شود، چگونه می توانم این صفحات را ویرایش کنم و متن دلخواه خودم یا طراحی دلخواه خودم را برای این صفحات قرار دهم؟

  • ویدا بابازاده پرسیده شده 4 سال قبل
  • آخرین ویرایش 4 سال قبل
1
0

اگر می خواهید وقتی کاربر در سایت شما خطایی را مشاهده می کند ، آن صفحه خطا را تغییر دهید می توانید از Error Pages سی‌پنل استفاده کنید. این خطاها به راحتی باعث از دست رفتن بازدید سایت شما و مهمتر از آن منفی شدن سئو وب سایت و در نتیجه کاهش در آمد می شوند. این ارور ها همیشه وجود دارند و اجتناب از آن ها غیر ممکن به نظر می رسد. پس بهترین کار Edit کردن این صفحات است تا به هنگام بروز مشکل صفحه ی دلخواه ما را نمایش دهند تا شاید برای بازدیدکننده کمی خوشایندتر به نظر برسد.

برای انجام این تغییرات در مرحله اول وارد اکانت سی پنل هاست خود شوید.

سپس به قسمت advanced بروید و روی گزینه Error Page کلیک کنید.

اگر چند دامنه در سی پنل دارید، از منوی کشویی جلوی عبارت Managing دامنه مورد نظر را انتخاب کنید.

شما لیستی از ارورهای مختلف را مشاهده می کنید. برای مشاهده لیست کامل خطاها بر روی گزینه Show All HTTP Error Status Codes کلیک کنید.

سپس روی هر کدام از صفحات خطایی که می خواهید ویرایش کنید کلیک نمایید.

در صفحه ای که باز می شود ، می توانید به صورت دلخواه صفحه خطا خود را ویرایش کنید، کد صفحه خطای دستی خودتان را وارد کنید. کدها باید html یا shtml باشد. بعد از وارد کردن کدها یا تغییر کدها روی save کلیک کنید.

برای اینکه کدهای ادیت شده اعمال شوند، باید .htaccess را ویرایش نمایید. وارد فایل منیجر Cpanel خود شوید و ادیت کد .htaccess را بزنید تا ادیتور باز شود. کدهای زیر را طبق صفحات ویرایش شده در htaccess وارد کنید.

ErrorDocument 400 /400.shtml
ErrorDocument 401 /401.shtml
ErrorDocument 403 /403.shtml
ErrorDocument 404 /404.shtml
ErrorDocument 500 /500.shtml

نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما
ارسال پست توسط میهمان یا
نام*
ایمیل*
وب سایت