تفاوت Addon Domain با Aliases

1
0

سلام خدمت کارشناسان محترم، داخل سی پنل (Cpanel) وقتی می خواهم دامنه ای را به هاست اضافه کنم، تفاوت میان Addon Domain با Aliases چیست؟

  • ویدا بابازاده پرسیده شده 4 سال قبل
  • آخرین ویرایش 4 سال قبل
1
0
  • داشتن یک دامین addon بسیار شبیه داشتن یک وب‌سایت جداگانه است. دامنه ی ادان شده یا Addon Domain به دامنه ای گفته می شود که بر روی هاستی با یک دامنه ی اصلی دیگر اضافه می گردد ولی محتوایی مجزا از دامنه ی اصلی را نمایش می دهد. دامنه‌ی ادان (addon) باید از پیش ثبت شده باشد و نیم سرورهای آن باید با نیم سرورهای دامنه‌ی اصلی یکی باشد.
  • اما aliases به چه دردی می خورد؟ در صورتی که قصد دارید دامنه ی دوم شما محتویات دامنه ی اصلی شما را نمایش دهد یعنی دو دامنه یک سایت را نمایش دهند می بایست از طریق گزینه ی aliases  در سی پنل اقدام به پارک دامین کنید. وقتی در مرورگر آدرس دامنه پارک شده را وارد کنید،  اتصال به دامنه اصلی برقرار خواهد شد و چیزی که در نهایت در نوار آدرس مرورگر دیده خواهد شد عین محتوای سایت اصلی است.

 

به طور کلی بخواهیم توضیح دهیم، وقتی شما دامنه ای را Addon Domain می کنید در واقع روی همان هاست یک سایت جدید راه اندازی می کنید که از نظر محتوا ارتباطی با دامنه ی اصلی ندارد و یک سایت جداگانه محسوب می شود اما هنگامی که دامنه ای را پارک می کنید یا همان از قسمت Aliases اضافه می کنید یعنی اینکه شما سایت جدیدی اضافه نمی کنید اما سایت شما علاوه بر دامنه ی اصلی هاست با دامنه ی جدید پارک شده نیز بالا می آید

نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما
ارسال پست توسط میهمان یا
نام*
ایمیل*
وب سایت