رفع خطای Internal Server Error 500 در پلسک

1
0

سلام خدمت کارشناسان شتاب هاست، من از یک شرکت دیگری هاست ویندوز خریداری کرده ام و کنترل پنل هاست من Plesk (پلسک) می باشد. الان در سایتم با ارور  Internal Server Error 500 مواجه شده ام، چطور می توانم این مشکل را حل کنم؟

  • امیررضا حسین زاده پرسیده شده 4 سال قبل
  • آخرین ویرایش 4 سال قبل
1
0

شاید با توجه با اسم این خطا تصور کنیدد که مشکلی در سرور وجود دارد اما در حقیقت اینطور نیست و این ارور دلایلی مثل وجود کد ها و دستورات اشتباه، مالکیت ( Ownership ) اشتباه در سرویس میزبانی، دسترسی اشتباه به فایل ها و … دارد که نه تنها نیازی به تغییرات در سرور نیست بلکه معمولا کافی است تا در پیکربندی سایت تغییراتی ایجاد شود تا این خطا رفع شود.

در مرحله اول برای حل این مشکل کد پایین را به وب کانفیگ قبل از تگ system.webServer اضافه کنید تا علت خطا رو متوجه شوید، در این صورت میتوانید نسبت به رفع آن اقدام کنید:

<httpErrors errorMode=”Detailed”/>

سپس فایل web.config را ذخیره نمایید و وب سایت خود را refresh کنید تا خطای مربوطه را رویت نمایید.

در صورتیکه خطا از اسکریپت آپلود شده برروی هاست ویندوز شما است آن را با برنامه نویس خود مطرح کنید. اما معمولا ممکن است این خطا مربوط به نداشتن permission فایلهای mdb. و یا در path های مربوط به فایل mdb. باشد.

برای دادن permission به فایلهای mdb. و دایرکتوری که فایلهای mdb. شما در آن قرار دارد به روش زیر عمل نمایید:

وارد کنترل پنل هاست خود شوید و سپس روی گزینه file manager کلیک کنید و روی دایکتوری httpdocs کلیک کنید. سپس در محلی که فایلهای mdb. را قبلا آپلود کرده بودید بروید و روی عکس مقابل آن فایلهای mdb. کلیک کنید و تمام تیکهای Allow را تیک بزنید، سپس همین کار را هم برای دایکتوریهایی که فایلهای mdb. درآنها است انجام دهید.

اگر باز هم internal server error برای فایل ASP خود دریافت می کنید، مشکل مربوط به قسمت برنامه نویسی شما می شود که باید با برنامه نویس خود مطرح کنید و بهترین راه برای یافتن این گونه خطا ها رجوع به قسمت search سایت microsoft.com می باشد.

 

نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما
ارسال پست توسط میهمان یا
نام*
ایمیل*
وب سایت