مشاهده فایل های مخفی در سی پنل

1
0

سلام، من یک هاست سی پنل (cpanel) دارم، ولی در قسمت File manager با مشکلی که مواجه هستم این هست که برخی فایل ها را نمایش نمی دهد، بعد از جستجو در اینترنت متوجه شدم که این فایل ها جزو فایل های مخفی هستند و به همین دلیل نمایش نمی دهد. یکی از مهمترین فایل های مخفی که به آن نیاز دارم فایل htaccess هست. چگونه می توانم این مشکل را حل کنم تا فایل های مخفی را برای من نمایش دهد؟

  • احمد پوررحیمی پرسیده شده 5 سال قبل
  • آخرین ویرایش 5 سال قبل
1
0

شاید خیلی ها پس از خرید هاست سی پنل مثلا به دنبال فایل htaccess باشند این یکی از فایل های پنهان در cpanel می باشد. یا شاید دنبال فایل مخفی دیگری باشید یا اینکه زمانی که می خواهید فایل جدیدی با نام .htaccess بسازید ممکن است با خطای زیر مواجه شوید :

ERROR: Could not create file “.htaccess” in /home/username/public_html: File exists

که دلیل این ارور هم این است که فایل htaccess وجود دارد ولی به خاطر مخفی بودن شما آن را مشاهده نمی کنید، بقیه فایل های مخفی هم به این صورت است.

برای مشاهده فایل های مخفی در  CPanel وارد هاست خود شوید در صفحه ی اصلی سی پنل خود در قسمت FILES بر روی File Manager کلیک نمایید.

در ورژن های قبلی سی پنل یا بهتر است بگوییم قالب قدیمی x3 سی پنل، برای اولین بار که وارد File Manager سی پنل می شوید حتما یک پنجره کوچک نشان داده می شود. اگر در این پنجره، گزینه ی Show Hidden Files را انتخاب کنید و روی دکمه Go کلیک کنید فایل های مخفی از جمله .htaccess نشان داده می شوند.

در ورژن های جدید سی پنل یا بهتر است بگوییم اگر تم سی پنل هاست لینوکس شما paper lantern قالب جدید CPanel است، در پوشه File Manager در گوشه بالا سمت راست صفحه بر روی دکمه Settings کلیک کنید تا پنجره پاپ آپ مربوط به تنظیمات فایل منیجر نمایش داده شود. سپس در پنجره باز شده تیک Show Hidden Files (dotfiles) را بزنید و در مرحله آخر روی Save کلیک نمایید.

با انجام مراحل بالا تمام فایل های مخفی (hidden) نمایش داده می شود. باز اگر در این باره مشکلی داشتید می توانید با ما مطرح نمایید.

نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما
ارسال پست توسط میهمان یا
نام*
ایمیل*
وب سایت